LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Humbësi serial” i drejtohet politikës/ Flet për alibitë që pengojnë ndryshimin

30 Maj 2023, 14:11, Politikë CNA
“Humbësi serial” i drejtohet politikës/ Flet për
Lulzim Basha

Humbësi serial, njeriu që e përçau Partinë Demokratike dhe e shkatërroi atë duke e çuar nga një dështim në tjetrin, Lulzim Basha, i është drejtuar politikës me disa pyetje nga takimi me të rinjtë.

Në një status në rrjetet sociale, Basha flet për mashtrime, sulme, baltosje dhe për alibi se si politika kërkon të pengojë ndryshimin.

“Kthejuni një përgjigje njerëzve.

A jeni për listat e hapura? Po apo jo?

A jeni për vettingun në politikë? Po apo jo?

A jeni për kufizimin e mandateve? Po apo jo?

A jeni për një President të Republikës kukull, apo për një President të Republikës me kompetenca të plota kushtetuese, siç ishte para 2008-ës, para se ju zotërinj ta asgjesonit? Po apo jo?

Sulmet, mashtrimet, baltosja janë alibia për të mbrojtur pushtetin politik dhe për të penguar ndryshimin”, shkruan Basha.

Kujtojmë se CNA e kishte paralajmëruar më parë se Lulzim Basha do të kthehej në politikë duke realizuar takime dhe analiza të ndryshme.

Pasi u zmbraps dhe punoi për humbjet e radhës të Partisë Demokratike, Basha u rikthye në skenë duke thënë se bëri një hap pas për të shmangur luftën e brendshme, ndërkohë nga ana tjetër “misionin” e tij duket se e vazhdonte Enkelejd Alibeaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga