LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhaferaj akuzon Berishën për "krim" ndaj opozitës: Basha u fut në PD falë shoqërisë me Argitën

30 Maj 2023, 09:47, Politikë CNA

Xhaferaj akuzon Berishën për "krim" ndaj opozitës:

Deputeti i PD-së, Ferdinand Xhaferaj, është shprehur se Lulzim Basha u bë pjesë e PD-së falë miqësisë me vajzën e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe u mbajt në pozicionet më të larta të ekzekutivit dhe në drejtim të partisë.

“Nëse do të kishte minimumin e dinjitetit, Basha erdhi në 2005-ën si raport i një shoqërie personale me Argitën, ndërsa të tjerëve u kishte dalë shpirti tetë vjet në opozitë, zgjodhi ministritë për tetë vite, u fut Ilir Meta në fushatë, e bënë kryetar bashkie, Berisha e projektoi se sa ishte në gjendje të drejtonte opozitën", u shpreh Xhaferraj në emisionin "Të Paekspozuarit". 

Deputeti theksoi se ky është "krimi" që i ka bërë Sali Berisha opozitës shqiptare, që mori një njeri për të cilin e dinte që nuk bënte, por i jepte garanci për familjen e vet dhe e vuri.

"Në 2017-ën nuk e hoqi se nuk u rrezikua familja, por opozita. Në 2021-shin nuk e hoqi se nuk u rrezikua familja, por opozita dhe në momentin që u rrezikua interesi familjar tha: Të ikë!”, tha më tej Xhaferraj.

 

Lajmet e fundit nga