LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna ndaj ushtarëve të NATO-s dhe KFOR-it/ Berisha: Akt luftënxitës i Beogradit

30 Maj 2023, 11:07, Politikë CNA
Dhuna ndaj ushtarëve të NATO-s dhe KFOR-it/ Berisha: Akt
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar dhunën e ushtruar nga qytetarët serbë kundrejt ushtarëve të NATO-s dhe KFOR-it në veri të Kosovës.

Berisha ka ndarë një video në rrjete sociale ku shkruan se serbët e Vuçiçit të cilin e ka cilësuar si një Putin të vogël, kanë ushtruar dhunë kriminale kundrejt efektivëve dhe forcave të NATO-s.

Sipas tij ky është një akt luftënxitës i Beogradit.

“Dhunë kriminale e fallangave të Putinit të vogël kundër ushtarëve të NATO-s në detyrë. Dënoj me forcën më të madhe këtë akt të hapur luftënxitës të Beogradit”, shkruan ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga