LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Misioni vazhdon”/ Tom Doshi: Pse është nevoja që të ndryshohet pushteti lokal në Shkodër

5 Maj 2023, 14:27, Politikë CNA
“Misioni vazhdon”/ Tom Doshi: Pse është nevoja që
Tom Doshi, kreu i PSD-së

Nën moton “Misioni vazhdon”, kreu i Partisë Social-Demokrate, Tom Doshi, u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të votojnë numrin 8 në zgjedhjet e 14 majit.

Në mesazhin e tij, Doshi shprehet se Shkodra sot ka nevojë për shumë investime.

Kreu i PSD-së, nënvizon që nëse ecën nëpër rrugët e Shkodrës do të shihet qartazi nevoja që ka qyteti për dorën e bashkisë.

Gjithashtu cek se Këshilli Bashkiak ka një rol të rëndësishëm pasi këshilltarët sjellin zërin e qytetarëve dhe paraqesin problematikat që ka në zona.

Doshi e mbyll mesazhin e tij që të votojnë numrin 8 në zgjedhjet e 14 majit.

Çfarë ka nevojë Shkodra që të ndryshohet për sa i përket pushtetit lokal?

Është qyteti i kulturës, i dijes. Shkodra ka nevojë sot për investime. Si qytetar ti, çdo ditë që ecën nëpër rrugët e Shkodrës e sheh të nevojshme dorën e bashkisë.

Këshilli Bashkiak ka një rol shumë të rëndësishëm sepse prandaj janë përcaktuar 51 këshilltarë të Këshillit Bashkiak, që secili të jetë nëpër zona të ndryshme dhe të sjellin zërin e qytetarëve dhe të paraqesin problematikat që ka në zonë.

Prandaj votoni numrin 8”, shprehet Tom Doshi./ CNA.al

“Misioni vazhdon”/ Tom Doshi: Pse është nevoja që

“Misioni vazhdon”/ Tom Doshi: Pse është nevoja që

 

 

 

Lajmet e fundit nga