LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, i paduruar/ Të fillojmë punën menjëherë në Këshillat Bashkiakë

30 Maj 2023, 14:29, Politikë CNA

Meta, i paduruar/ Të fillojmë punën menjëherë në

Kreu i PL-së, Ilir Meta,  ka kërkuar fillimin e menjëhershëm të punës në Këshillat Bashkiakë.

Meta, nëpërmjet një reagimi në rrjete sociale, është shprehur se nuk ka kohë për të pritur derisa të konstituohen Këshillat Bashkiakë e duhet të fillohet menjëherë me transparencën.

Meta tha se nuk duhet të lejohet asnjë mbledhje e Këshillit Bashkiak me dyer të mbyllura.

"Apeli im është ky: Nuk kemi kohë të presim derisa të konstituohen këshillat.

Duhet që tani të fillojmë punën në mënyrë që të jemi të gatshëm, për të filluar menjëherë me transparencën, sapo këto këshilla të konstituohen.

Në radhë të parë nuk duhet të lejojmë asgjëkundi asnjë mbledhje të këshillave bashkiake dhe komisioneve të këshillit bashkiak me dyer të mbyllura", shkruan ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga