LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha ndjek CNA/ Po tentohet të monitorohet SPAK

3 Prill 2024, 17:23, Politikë CNA

Basha ndjek CNA/ Po tentohet të monitorohet SPAK

Disa muaj më parë, CNA ka denoncuar përpjekjen e qeverisë për të monitoruar Prokurorinë e Posaçme, pas frikës se SPAK po heton çështje të nxehta si ajo e inceneratorëve, duke ngritur akuza edhe ndaj ish-funksionarëve të lartë të qeverisë Rama.

Mesa duket Lulzim Basha është një ndjekës i rregullt i CNA, pasi ditën e sotme doli në një konferencë për mediat dhe përsëriti skemën se si qeveria po tenton të kontrollojë dhe monitorojë SPAK-un.

“Një përpjekje për të krijuar struktura paralele, për të krijuar presione të hapura institucionale ndaj SPAK.

Po realizohet krijimi i një instrumenti i ashtuquajtur monitorues, i instancave dhe organeve të drejtësisë.

Paniku ndaj asaj që SPAK do të nxjerrë në pah. Jemi hapur kundërshtues ndaj çdo institucion paralel me SPAK. PD nuk e ka humbur vigjilencën ndaj këtij plani diabolik, të kulturës së presionit ndaj drejtësisë.”,- u shpreh Basha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga