LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja “Xibraka”/ Çuçi, në mbrojtje të Ramës: Kryeministri s'ka lidhje me kërkesën

3 Prill 2024, 11:19, Politikë CNA
Dosja “Xibraka”/ Çuçi, në mbrojtje të
Konferenca e Kryetarëve

Të mërkurën është mbledhur Konferenca e Kryetarëve ku po diskutohet kërkesa e Grupit Parlamentar të PD-së për një interpelancë me Ramën pas akuzave ndaj vëllait të tij Olsi Rama në lidhje me laboratorin e drogës në Xibrakë.

Gjatë mbledhjes kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Blendi Çuçi, ka deklaruar se kërkesa e Gazment Bardhit nuk ka lidhje me veprimtarinë e Kryeministrit. 

“Këtu jemi në Konferencë Kryetarësh, jo në mbledhje Grupi Parlamentar apo mbledhje partie. Përgjigjja është e qartë, s’ka lidhje me objektin e kërkesës për interpelancë që kërkon Bardhi. Nuk mund të jetë çdo tryezë për të thënë çdo gjë që na vjen në mendje. S’ka arsye të zgjatemi në këtë pikë”, u shpreh Çuçi. 

Një ditë më parë, vetë Olsi Rama bëri një padi në SPAK për kallëzim të rremë ndaj Gazment Bardhit. Rama thekson se faktet e paraqitura nga Bardhi janë të pavërteta dhe janë publikuar me qëllim nga kreu i grupit të PD-së./CNA 

 

Lajmet e fundit nga