LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet sërish seanca për vulën e PD-së/ Bardhi kërkon çregjistrimin e Bashës si kryetar

2 Prill 2024, 11:50, Politikë CNA
Shtyhet sërish seanca për vulën e PD-së/  Bardhi kërkon
Lulzim Basha

Të martën u zhvillua në Gjykatën e Tiranës, seanca për shqyrtimin e kërkesës së depozituar nga Gazment Bardhi, për çregjistrimin e emrit të Lulzim Bashës si kryetar i PD-së. 

Por seanca u shty sërish dhe e radhës pritet të zhvillohet më 30 prill, kohë gjatë së cilës Gjykata e Tiranës do të administrojë edhe vendimin e Gjykatës së Lartë, që ktheu për rigjykim në Apel çështjen e PD-së.

Në të njëjtën seancë do të shprehet edhe për legjitimimin ose jo të grupit të Bashës si palë në proces.

Këshilli Kombëtar i PD-së më datë 27 korrik 2023 ka vendosur të kërkojë çregjistrimin e ish-kryetarit të PD-së, Basha, nga regjistri i partive politike.

Grupimi i përfaqësuar nga ky i fundit ka bërë kërkesë që të bëhet pjesë si palë në proces./CNA 

Lajmet e fundit nga