LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mblidhen sot dy Komisionet Hetimore/ Çfarë pritet të ndodhë

2 Prill 2024, 08:45, Politikë CNA

Mblidhen sot dy Komisionet Hetimore/ Çfarë pritet të

Këtë të hënë do të mblidhen dy Komisionet Hetimore për rrjedhjen e të dhënave në sistemin TIMS dhe për koncesionet në shëndetësi.

Komisioni Hetimor për Shëndetësinë, i drejtuar nga deputetja Albana Vokshi, do të zhvillojë takimin e dytë.

Pritet që opozita dhe mazhoranca të dakordësohen për ekspertët që do të ndihmojnë hetimin parlamentar.

Kujtojmë se mbledhja e parë e këtij komisioni u shoqërua nga debatet.

Nga ana tjetër, Komisioni Hetimor për rrjedhjen e të dhënave nga sistemi TIMS do të mblidhet për herë të parë.

Ai do të drejtohet nga deputeti demokrat, Ervin Salianji, ndërsa nënkryetar është Toni Gogu, nga PS-ja.

Sot do të bëhet konstituimi i komisionit për TIMS-in, do të deklarohet qëllimi dhe do të miratohet plani i punës./ CNA

Lajmet e fundit nga