LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi: Kopshti në Tiranë është tenderuar 3 herë, por nuk ekziston

1 Prill 2024, 22:03, Politikë CNA

Denoncimi: Kopshti në Tiranë është tenderuar 3 herë,

Belind Këlliçi, anëtari i Kryesisë së PD-së ka bërë një denoncim në lidhje me faktin se kopshti nr.50 në Tiranë është tenderuar 3 herë, në vitin 2019, 2021 dhe 2023, dhe kopshti në fakt nuk ekzsiton.

Këlliçi tha se tenderi i vitit 2021 është bërë 260 mijë euro dhe e ka fituar “Palma contruction”, ndërsa tenderi i vitit 2023 është bërë 530 mijë euro dhe e ka fituar “Ina construction”.

Dhe aktualisht ky kopësht nuk ekziston fare./ CNA

 

Lajmet e fundit nga