LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj, aksioner në hotelin me status strategjik/ Pollo: S’i ngelet gjë veç ta mohojë

31 Mars 2024, 21:00, Politikë CNA
Veliaj, aksioner në hotelin me status strategjik/ Pollo: S’i ngelet
Erion Veliaj

Në dosjen hetimore të SPAK-ut, dalin komunikime mes punonjësve të kompanisë “5D”, ku ndër të tjera njëra prej tyre deklaron se kryebashkiaku Erion Veliaj është aksioner në një hotel në Durrës.

Për hetimet e SPAK-ut ka reaguar ish-deputeti Genc Pollo. Në një statusi në rrjetet sociale, ai thotë se Veliaj mund të mohojë aksionet me drejtorët e tij në hotelin që mban statusin e investimit strategjik.

Pollo deklaron se kryebashkiaku i Tiranës nuk po mban përgjegjësi për grabitjen e taksave, drejtorët e arrrestuar dhe as nuk kërkon ndjesë publike.

“E vetmja gjë që i del nga goja është të mohojë se ka aksione, tok me drejtorët e tij, në hotelin me status strategjik.

Me asnjë fjalë nuk përmend përgjegjësinë e tij:

? për grabitjen e 22 milion Euro të taksaparave që ju besuan bashkisë

? Për drejtorët që vetë i emëroi, vetë kishte detyrim t’i kontrollonte (me audit, etj.) por që faktikisht ishin mish e thua me kryetarin.

? që akuzat e opozitës, sot të provuara nga dokumentet e gjyqësorit, i kundërshtoi, i qesëndisi madje bëri edhe padi për shpifje.

Le më të pretendosh prej tij një ndjesë-kërkesë publike”, shkruan ai./ CNA

Lajmet e fundit nga