LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e PD-së në Durrës/ CNA zbulon kush fiton

30 Mars 2024, 09:46, Politikë CNA
Zgjedhjet e PD-së në Durrës/ CNA zbulon kush fiton
Procesi zgjedhor

Sot në degën e Partisë Demokratike të Durrësit zhvillohen zgjedhjet për kryetarin. Ashtu sikundër ka mësuar CNA nga burimet zyrtare, në garë janë 3 kandidatë: Astrit Xhaferri, Loritan Prifti dhe Luan Hoti.

Gjithashtu CNA ka mësuar se gara pothuajse është e paravendosur, pra kryetari është zgjedhur. Burimet konfidenciale i thanë CNA-së se i preferuari i Rithemelimit dhe Berishës është Luan Hoti, ky i fundit, në fakt, ish-kandidat i Lulzim Bashës në zgjedhjet e 6 marsit të vitit 2022.

Zgjedhjet e PD-së në Durrës/ CNA zbulon kush fiton
Lulzim Basha dhe Luan Hoti

Në 6 mars të vitit 2022 u zhvilluan disa zgjedhje të pjesshme lokale, në atë kohë i dekretoi presidenti Ilir Meta dhe Luan Hoti rezultoi të dilte i treti në garë pas kandidatit të Rithemelimit të Berishës.

Zgjedhjet e PD-së në Durrës/ CNA zbulon kush fiton
Luan Hoti

Luan Hoti në atë kohë kandidoi për Lulzim Bashën, për më tepër u bë edhe meme për shkak të gafave të tij në fushatë elektorale.

Tashmë ai është i preferuari i Berishës dhe të tijve për të drejtuar PD-në e Durrësit dhe votimi nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 18:00 të mbrëmjes është thjesht dhe vetëm formal, me hapjen e kutive, Luan Hoti do të jetë dhe kryetari i zgjedhur i PD-së së Durrësit me një proces formal, totalisht të manipuluar dhe të pavlerë, pasi i preferuari dhe kryetari i degës është vendosur.

Zgjedhjet janë thjesht dhe vetëm një “show” publik dhe asgjë më shumë sesa kaq. Luan Hoti do të jetë fituesi i garës dhe është i preferuari i Berishës dhe të tijve./CNA 

Lajmet e fundit nga