LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimet e drejtorëve të Veliajt/ Si i komenton Meta

1 Prill 2024, 13:55, Politikë CNA
Arrestimet e drejtorëve të Veliajt/ Si i komenton Meta
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, komentoi në një konferencë për mediat arrestimet e drejtorëve në Bashkinë Tiranë. 

Ai nuk përmendi me emër kreun e Bshkisë, Erion Veliaj, por theksoi se dirigjuesi i korrupsionit është Edi Rama. 

"Qëndrimin tim e dini. Historia e drejtorëve e ministrave, e zv/kryeministrit, kryetarëve të bashkive, është një histori bedelesh. Dihet që në krye të piramidës është Edi Rama dhe SPAK është një instrument i Edi Ramës që sa herë plasin skandale, përpiqet të krijojë idenë se po goditet korrupsioni, ndërkohë që gjithçka është me regji të Edi Ramës. Korrupsioni vazhdon gjithnjë e me ritme të shpejta", u shpreh ai./CNA 

Lajmet e fundit nga