LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratori i Tiranës/ Drejtori juridik i Bashkisë lejoi të vidhen miliona euro

1 Prill 2024, 22:35, Politikë CNA

Inceneratori i Tiranës/ Drejtori juridik i Bashkisë lejoi të

Në lidhje me inceneratorin e Tiranës, Belind Këlliçi deklaroi sonte se Erion Veliaj është një kandidat i shkëlqyer për qeli, një kandidat i shkëlqyer për tu përgjigjur para ligjit.

Këlliçi publikoi një dokument të ri lidhur me aferën e inceneratorit të Tiranës.

Shkresa e publikuar nga Këlliçi është një kthim-përgjigjeje që mban firmën e Alban Dokushit, drejtor juridik në Bashkinë e Tiranës.

Alban Dokushi, i kthen përgjigje administratores së inceneratorit të Tiranës në maj të 2020, ku bëhej depozitimi i mbetjeve dhe dherave, ndërsa ajo e pyeste se kujt i përkiste prona ku ishte ngritur landfilli.

“Drejtori juridik nuk di t’i thotë landfillit të Sharrës nëse prona e landfillit ishte ose jo pronë e Bashkisë”, citoi Këlliçi shkresën e firmosur nga Dokushi.

Këlliçi tha se drejtori e ka të qartë se kush e ka në inventar pronën, por le një përgjigje evazive, duke lejuar kështu të vidhen miliona euro, por që të largojë përgjegjësinë nga vetja.

Ai tha se kjo shkresë është e njëjtë në logjikë me atë që nënshkruante Erion Veliaj për inceneratorin ku shprehej se ishte dakort në parim. Këlliçi tha se të gjitha dokumentet mbajnë firmën e Veliajt dhe vulën e Bashkisë së Tiranës./ CNA

 

Lajmet e fundit nga