LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Organizatë kriminale”/ Sejamini: Shumica në administratë janë hajdutë, mbahen për të vjedhur

1 Prill 2024, 22:27, Aktualitet CNA

“Organizatë kriminale”/ Sejamini: Shumica në

Gazetari Neritan Sejamini ka deklaruar se punonjësit në Bashkinë e Tiranës janë mercenarë për të vjedhur, sigurisht sipas tij ka dhe përjashtime.

I ftuar në emisionin Të Paekspozuarit, Sejamini tha se shumica e punonjësve në Bashkinë e Tiranës janë hajdutë, mbahen për të vjedhur.

“Këtu ka një problem të madh. Shumica e stafit të Bashksië Tiranë janë hajdutë që mbahen për të vjedhur që bëjnë karrierë për të vjedhur,janë mercenerë që përdoren për tëvjedhur . Përmasat që po shikoj janë të frikshme .

9 Nëndrejtorë të përgjithshëm punonjës të cilët manipulohen në mënyrën më të thjeshtë tregon që këta janë një organizatë mafioze.

Këta janë si ata të rrugës, tamam si kriminelë të rrugës si një organizatë. Këtu kanë përfunduar punonjësit e Bashkisë Tiranë”, tha Sejamini.

Më tej ai theksoi se Bashkia e Tiranës duhet shkrirë dhe Veliaj duhet të japë dorëheqjen.

“Bashkia Tiranë duhet shkrirë nuk mund të reformohet dhe duhet të japë dorëheqjen. Ai nuk mund të qëndrojë më në në krye të bashkisë.Nëse nuk jep dorëheqjen dhe ajo organizatë duhet shkrirë”, deklaroi gazetari./ CNA  

Lajmet e fundit nga