LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Iu ka rënë rrufeja”/ Këlliçi: Ka dy sektorë tek 313-ta, një për ata të Qeverisë dhe tjetri për këta të Bashkisë

2 Prill 2024, 22:20, Politikë CNA
“Iu ka rënë rrufeja”/ Këlliçi: Ka dy
Belind Këlliçi

Belind Këlliçi, në lidhje me dosjen “5 D” u shpreh se dokumentet që janë paraqitur janë të pakontestueshme dhe se për shkak të këtij denoncimi në Bashkinë e Tiranës ka rënë rrufeja.

Ai tha se opozita po jep alternativën e saj, po paraqet ide dhe modele të jashtëzakonshme.

“Ne kemi bërë një ofertë konkrete për rritjen e pensioneve me minimumin 300 euro, është një propozim i PD-së që prej minimalisht 700 mijë pensionistë.

Ne po bëjmë detyrat e shtëpisë, me ekip, me program, me denoncime, duke mos bërë asnjë kompromis me qeverinë”, tha Këlliçi.

Gjithashtu, Këlliçi tha se 2025 i motivon më shumë, por shpreson që të ketë zgjedhje që në 2024, dhe të fitojnë.

“Në Tiranë kemi një kryebashkiak të kallur politikisht, ndërsa kryeministri ka dy sektorë te 313-ta, një për ata të Qeverisë dhe tjetrin për këta të Bashkisë”, tha Këlliçi./ CNA

 

Lajmet e fundit nga