LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Është hapur “Kutia e Pandorës”/ Denoncimi: Janë vjedhur 600 mijë euro me tenderin e klorit

2 Prill 2024, 22:04, Aktualitet CNA
Është hapur “Kutia e Pandorës”/ Denoncimi: Janë
Foto ilustruese

Belind Këlliçi, drejtuesi politik i PD-së për Tiranën ka bërë publik një nga dhjetërat denoncimet që i vijnë nga qytetarët.

Këlliçi tha se një prej denoncimeve bën fjalë për një tender për klorin e një ujësjellësi nga ku janë vjedhur 600 mijë euro.

Në këtë tender janë të përfshirë Redi Molla dhe Mariglen Qato. Anëtari i Kryesisë u shpreh se Kutia e Pandorës tashmë është hapur.

“Është hapur Kutia e Pandorës. Unë vazhdoj të marr çdo ditë denoncime të panumërta më ka ardhur një denoncim për tenderin e klorit për një ujësjellës kanalizime.Bëhet fjalë për një vjedhje 600 mijë euro, ku pretendohet se është hedhur klor në ujësjellës, kjo përfshin Redi Mollën dhe Mariglen Qaton.

Kanë terrorizuar çdo qytetar. Kanë bërë terror në administrate”, tha Këlliçi./ CNA

Lajmet e fundit nga