LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Muçollari ngre shqetësimin: Veliaj duhet të arrestohet, mund të fshijë provat

2 Prill 2024, 18:55, Aktualitet CNA
Muçollari ngre shqetësimin: Veliaj duhet të arrestohet, mund
Anëtari i Kryesisë, Grigels Muçollari

Anëtari i Kryesisë, Grigels Muçollari ka folur për arrestimet dhe abuzimet që kanë kryer drejtorët e Velijat me tenderat.

I ftuar në emisionin “Task Force” me Sonila Meçon, Muçollari u shpreh se Veliaj është në krye të kësaj organizate mafioze dhe se duhej të ishte i arrestuar.

 Ai ka ngritur shqetësimin duke thënë se Veliaj duhet të arrestohet ose merret nën hetim sa më shpejt pasi mund të prishë provat.

“Rast ekstrem abuzimi dhe vjedhjesh. I gjithë fondi për prokurorimet publike merrej nga një kompani që ishte e 5 drejtorëve të Bashkisë së Tiranës. Veliaj është në krye të kësaj organizate mafioze, nuk mund të fshihet. Erion Veliaj duhej të ishte i arrestuar, nën hetim, pasi ai mund të prishë provat. Si ka mundësi që këta institucione drejtësie nuk po reagojnë, sa më shpejt të reagojnë ato aq më mirë është për të mirën publike”, ka thënë Grigels Muçollari./ CNA

Lajmet e fundit nga