LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Babalja” në Komisionin Hetimor: Do thërrasim dëshmitar Ramën

2 Prill 2024, 15:52, Aktualitet CNA
“Babalja” në Komisionin Hetimor: Do thërrasim
Ervin Salianji

Ervin Salianji,  i njohur ndryshe si “Babalja”, ka deklaruar se hetimet për rrjedhjen e të dhëanve nga sistemi TIMS do të zgjasin deri në 5 korrik.

Ndër të tjera “Babalja” u shpreh se do thërrasin si dëshmitar në Komisionin Hetimor, kryeministrin Edi Rama, ministrin Taulant Balla dhe kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullakun.

Po ashtu bëri me dije se do kërkojë informacione, dokumente nga SHISH.

“Do thërrasim dëshmitar Ramën, Ballën dhe Rrumbullakun, Çuçin, Ardi Veliun dhe Gledis Nano. Do kërkojmë informacion dokumente nga SHISH”, tha “Babalja”./ CNA

 

Lajmet e fundit nga