LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Paralizohet" pika doganore e Kapshticës, pothuajse bosh

2 Prill 2024, 09:28, Aktualitet CNA
"Paralizohet" pika doganore e Kapshticës, pothuajse bosh
Pika kufitare e Kapshticës

Që prej orës 05:30 të mëngjesit të sotëm deri më 4 prill nuk do të ketë lëvizje, veç këmbësorëve pa bagazhe dhe emergjencat shëndetësore në pikën doganore të Kapshticës. 

Mësohet se kjo doganë pothuajse është bosh, ndryshe nga një ditë më parë ku pati radhë të gjata makinash. 

Fillimisht u lajmërua se do të kishte lëvizje 1 orë në çdo 3 orë, ndërsa më vonë u njoftua se do të bllokohet totalisht kalimi drejt Greqisë.

Të bllokuara janë edhe pikat e kalimit doganor Tri Urat, Përmet, dhe Qafë Botë, Sarandë. /CNA 

Lajmet e fundit nga