LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioni për Shëndetësinë/ Vokshi: Tentuan të “uzurpojnë” drejtimin e komisionit

2 Prill 2024, 15:20, Aktualitet CNA
Komisioni për Shëndetësinë/ Vokshi: Tentuan të
Deputetja Albana Vokshi

Deputetja Albana Vokshi ka deklaruar se mazhoranca po tenton të pengojë hetimet.

Sipas Vokshit, mazhoranca është në panik, pasi tentuan të uzurpojnë drejtimin e komisionit.

Vokshi shtoi se nënkryetari Plarent Ndreca po zbaton “urdhrat” e marrë për të penguar punimet e komisionit dhe nuk zbaton as rregullat elementare të legjislacionit.

“Ashtu siç edhe pritej, mazhoranca tentoi të bllokonte punimet e komisionit. Ne çdo herë që mblidhemi po mundohemi të evidentojmë që ligjin për komisionet e kanë bërë qëllimshëm për të penguar hetimet parlamentare. Duke u kapur pas neneve që bien ndesh me Kushtetutën tentojnë të pengojnë hetimin për 200 mln euro. Refuzuan miratimin e kërkesave për informacion”, tha Vokshi./CNA

Lajmet e fundit nga