LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, asnjë fjalë për arrestimet e drejtorëve të Veliajt/ Flet për 15 vjetorin e Shqipërisë në NATO

2 Prill 2024, 16:44, Aktualitet CNA
Rama, asnjë fjalë për arrestimet e drejtorëve të
Edi Rama

Teksa vendi po zien nga abuzimet dhe milionat e vjedhura nga drejtorët e Erion Veliajt , të cilët janë pas hekurave, kryeministri Edi Rama zgjedh të hesht.

Sot, përmes një postimi në Tëitter, ka dhënë një mesazh për 15 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Rama injoron arrestimet e bujshme dhe vjedhjet që po ndodhin në Bashkinë e Tiranës, e cila së bashku me kryetarin janë përfshirë në një skandal.

“Faleminderit Sekretar Blinken.

Ky 15-vjetor i anëtarësimit të Shqipërisë në NATO nuk është vetëm një festë e arritjeve tona të së shkuarës, por edhe një riafirmim i përkushtimit tonë të palëkundur ndaj parimeve dhe vlerave që mbështesin Aleancën tonë.

Gjatë 15 viteve të fundit, Shqipëria ka kontribuar me krenari në mbrojtjen kolektive dhe sigurinë e NATO-s dhe ne mbetemi të palëkundur në përkushtimin tonë për të mbështetur paqen dhe vlerat demokratike në të gjithë rajonin tonë dhe më gjerë.

Ne jemi të nderuar të qëndrojmë krah për krah me aleatët tanë, në radhë të parë Shtetet e Bashkuara, ndërsa vazhdojmë të përshtatemi dhe forcojmë bashkëpunimin tonë përballë sfidave globale në zhvillim.

Ne presim shumë vite të tjera bashkëpunimi të frytshëm brenda familjes së NATO-s. Faleminderit për aleancën, miqësinë dhe partneritetin”, shkruan Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga