LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vinte baste sportive me celular, arrestohet 43-vjeçari në Vorë

2 Prill 2024, 16:24, Aktualitet CNA
Vinte baste sportive me celular, arrestohet 43-vjeçari në Vorë
Bastet sportive

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme 43-vjeçarin me incialet M. M. nga Vora, pasi në celularin e tij u gjetën faqe dhe linqe që shërbenin për vënien e basteve sportive.

Njoftimi i Policisë:

“Ushtronte veprimtarinë e paligjshme të vënies së basteve sportive, nëpërmjet celularit, vihet në pranga 43-vjeçari. 

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale, aparati celular që shërbente për këtë veprimtari të paligjshme.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 7, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarive të kundërligjshme në fushën e lojërave të fatit, kanë intensifikuar kontrollet dhe kanë goditur një rast të kësaj veprimtarie.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në një lokal në Vorë, u konstatua shtetasi M. M., 43 vjeç, banues në Vorë, në celularin e të cilit, shërbimet e Policisë gjetën faqe dhe linqe që shërbenin për vënien e basteve sportive.         

Aparati celular që shërbente për këtë veprimtari u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i tij dhe materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.” / CNA 

Lajmet e fundit nga