LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dorëhiqu tani, Erion Veliaj”/ Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, protestë para bashkisë

2 Prill 2024, 16:02, Aktualitet CNA
“Dorëhiqu tani, Erion Veliaj”/ Aleanca për Mbrojtjen e
Erion Veliaj

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë me dije se në datën 5 prill ora 11:00 qëndrestarë dhe qytetarë do të mblidhen para bashkisë dhe do të kërkojnë dorëheqjen urgjente të kryebashkiakut Erion Veliaj.

Më pas do të zhvendosen para Prokurorisë së Posaçme për t’i njoftuar kërkesën.

Kjo lëvizje vjen pas arrestimeve të bujshme të drejtorëve të Veliajt për abuzime me tenderët dhe përfitimin e milionave nga tenderët.

Ata i kanë bërë thirrje çdo qytetari që t’i bashkohen aksionit të tyre.

“Të Nderuar Qendrestarë, Miq dhe Mbështetës të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Ngjarjet e ditëve të fundit lidhur me abuzimet në Bashkinë e Tiranë treguan:

1. Se sa e drejtë ka qënë qendresa jonë që ka hyrë në vitin e shtatë të saj.

2. Se sa e drejtë dhe legjitime është beteja ligjore e AMT-së.

3. Se në të gjithë kallëzimet tona, ashtu si e kemi argumentuar, jemi para një Grupi të Strukturuar Kriminal, ideuar dhe udhëhequr nga Erion Veliaj.

Në këto kushte, për t'i hapur rrugë hetimit dhe për të parandaluar prishjen, tjetërsimin apo fshehjen e provave,

Qendrestarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ditën e premte më datë 5 prill 2024, ora 11.00, para Bashkisë Tiranë, do kërkojmë:

-DORËHEQJEN URGJENTE të Kryetarit të saj Erion Veliaj.

DORËHIQU TANI.

Po kështu, këtë kërkesë do i'a bëjmë me dije edhe Strukturës së SPAK.

Për këtë arsye, ju bëjmë thirrje të na bashkoheni në këtë aksion, sepse Tirana na përket të gjithëve.

Bashkë i'a dalim.

TEATRI ATY DHE ASHTU SIÇ ISHTE.

Shpërndajeni sa më shumë”, thuhet në njoftim. / CNA

Lajmet e fundit nga