LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas palestrës frymëzohet Meta/ Akuza për qeverinë

2 Prill 2024, 16:52, Aktualitet CNA

Pas palestrës frymëzohet Meta/ Akuza për qeverinë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, pas palestrës duket se është frymëzuar për të folur për prioritete apo për të të falenderuar PL-në për kontributin që ka dhënë si forcë politike.

Në konferencën për mediat, Meta ka hedhur akuza ndaj qeverisë duke thënë se flota e helikopterëve nuk funksionon se paratë shkojnë për korrupsion.

Sipas Metës qeveria ka zaptuar disa nga asetet më strategjike të FA vetëm për qëllim korrupsioni.

“Ne e dimë se flota e helikopterëve nuk funksion se paratë shkojnë për korrupsion dhe kanë zaptuar disa nga asetet më strategjike të FA vetëm për qëllimi korrupsioni.

Do jetë prioritet i jashtëzakonshëm për ne. Ndjej kënaqësi për kjontributin që kemi dhënë si forcë politike”, tha Meta./ CNA

Lajmet e fundit nga