LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lali Eri aksioner i hotelit në Durrës”/ Berisha: Nxirreni hajdutin nga bashkia, gjuajeni

2 Prill 2024, 20:28, Aktualitet CNA
“Lali Eri aksioner i hotelit në Durrës”/ Berisha: Nxirreni
Sali Berisha, ish kryeminister

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për arrestimet dhe vjedhjet e bëra nga drejtorët e Veliajt.

Po ashtu ka përmendur dhe bisedën e punonjëses e cila shprehet se Lali Eri është askioner në një hotel në Durrës.

Duke patur parasysh këto fakte, Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos e lënë më të hyjë në Bashki Erion Veliajn, ta nxjerrin nga institucioni.

“Redi Molla ka regjistruar një ndërmmarrje me një punëtor pa asnjë bilanc ndërton hotel dhe punonjësja thotë se është i Lali Erit.

Si mund të lejoni të hyjë në bashki hajdutin, nxirreni, pështyjeni ku ta shihni, gjuajini me domate, me vezë, nxirreni nga bashkia.

Belindi e kapi me hotel në dorë, me vjedhje në dorë, sulm kundër tyre gjer në fitore”, tha Berisha.

Lajmet e fundit nga