LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zyrtarë të tjerë në hetim/ Paralajmërimi i Këlliçi: Të gjithë do shkojnë në burg

2 Prill 2024, 21:40, Aktualitet CNA
Zyrtarë të tjerë në hetim/ Paralajmërimi i
Drejtuesi politik i PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi

Drejtuesi politik i PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi ka deklaruar se zyrtarë të tjerë janë në hetim dhe paralajmëron se të gjithë do të shkojnë në burg.

I ftuar në emisionin “A show”, Këlliçi tha se Mariglen Qato, Englantina Zere, Taulant Tushe, Arben Maloku e të tjerë janë shtabi elektoral i kryebashkiakut Erion Veliaj.

“Kam denoncuar rrugën “Xhon Belushi” që shtrohej, tenderohej fiktivisht, 80 % të lekëv i kthente mrbapsht dhe përdoreshin në fushatë.

Taulant Tushe, Mariglen Qato, Englantina Zere, janë të gjithë shtabi drejtues, kanë blerë vota.

Arben Maloku ka vjedhur 60 milionë dollarë, ia ka hapur të atit dhe familjarëve të vet.

Këtë mund ta shohin si hakmarrje por e kam bërë për transparencë.

Lincimin, blerjen e votave, përbaltjen që ka bërë ky grup i strukturuar kriminal shumë shpejt do shkojnë të gjithë në burg”, tha Këlliçi./ CNA

Lajmet e fundit nga