LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Amnistia Penale/ Deputeti i PD-së: Ka shumë gjasa për ta votuar

2 Prill 2024, 21:31, Aktualitet CNA

Amnistia Penale/ Deputeti i PD-së: Ka shumë gjasa për ta votuar

Deputeti i PD-së, Luan Baçi ka bërë me dije se të enjten para seancës parlamentare do të mblidhet grupi i PD-së pasi në rend dite është i përfshirë projekigji për Aministinë Penale, i cili pritet për të votuar.

I ftuar në emisionin Euronëes, Baçi deklaroi se ka shumë gjasa që projektligji të votohet.

“Amnistia është shumë e rëndësishme, ka muaj që shtyhet për fajin e mazhorancës për përpjekjet që herë pas here të fusë lehtësira për individë që i intereson.

Një amnisti duhet të bëhet për veprat penale, pavarësisht kush janë individët.

Referuar edhe zgjedhjes së komisionit të posaçëm për të diskutuar të gjitha ligjet që duan 3/5, mendoj se do ketë patjetër një diskutim dhe një vendimmarrje të grupit të PD për të votuar amnistinë penale. Vendimi merret në grupin e PD, por janë të gjitha gjasat për ta votuar”, tha ai./ CNA

Lajmet e fundit nga