LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja “5 D”/ Këlliçi vijon akuzat: I gjithë zinxhiri drejtues në Bashki, i korruptuar

2 Prill 2024, 21:35, Politikë CNA
Dosja “5 D”/ Këlliçi vijon akuzat: I gjithë
Belind Këlliçi dhe Adi Krasta

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ishte i pranishëm sonte në emisionin “A Krasta Show”, nga ku vijoi me denoncimet e tij në lidhje me aferën korruptive të Bashkisë së Tiranës, që u zbulua nga dosja “5 D”.

Këlliçi u shpreh se tashmë rezulton, se i gjithë zinxhiri drejtues i Bashkisë Tiranë, janë të proceduar, nën hetim apo po shkojnë në burg.

"Rezulton se i gjithë zinxhiri drejtues i Bashkisë Tiranë, pothuajse 16 drejtorë janë të proceduar, nën hetim apo po shkojnë në burg.

Por prapë SPAK nuk po e bën punën siç duhet. Erion Veliaj nuk është ende nën hetim.

Nuk kam asgjë me punonjësit e thjeshtë të Bashkisë, megjithëse ajo Bashki është kthyer në tempullin e korrupsionit.

Që të vjedhësh 100% tenderat dhe të bësh kompani vetë, dhe t’i marrësh tenderat për kompaninë tënde, kjo nuk është parë asnjëherë."-deklaroi Këlliçi./ CNA

 

Lajmet e fundit nga