LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioni Hetimor për Shëndetësinë/ PS refuzon deklaratën për konfliktin e interesit

2 Prill 2024, 12:54, Politikë CNA
Komisioni Hetimor për Shëndetësinë/ PS refuzon
Komisioni Hetimor për Shëndetësinë

Me debate të shumta është shoqëruar mbledhja e sotme në Komisionin Hetimor për Shëndetësinë mes deputëve të opozitës dhe maxhorancës. 

Debate të shumta ka pasur në lidhje me firmosjen nga anëtarët e komisionit të deklaratës për konfliktin e interesit, pas akuzave nga opozita, se Milva Ekonomi dhe Plarent Ndreca janë në këto kushte.

Anëtarët e grupit parlamentar të opozitës  kanë firmosur deklaratën për konfliktin e interesit, ndërsa maxhoranca refuzoi. 

Deputetja Ina Zhupa akuzoi Ndrecën se ka qenë avokat i disa njerëzve të akuzuar për sterilizimin dhe nuk duhet të jetë pjesë e këtij komisioni. 

Në Komisionin Hetimor për Shëndetësinë do të kalojnë në sitë koncesionet e Sterilizimit dhe Check-up./CNA 

Lajmet e fundit nga