LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për shpifje/ Bardhi i përgjigjet Ramës: Kam dokumente zyrtare

3 Prill 2024, 15:19, Politikë CNA
Akuzat për shpifje/ Bardhi i përgjigjet Ramës: Kam dokumente
Gazment Bardhi, Edi Rama

Pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, kreu i Grupit, Gazment Bardhi, doli në një konferencë për mediat.

Bardhi, në fjalën e tij, deklaroi se Edi Rama sot vendosi të mos fshihet më pas Olsit.

Bardhi i ka drejtuar kryeministrit Rama edhe disa pyetje:

"Kush është personi që pranoi Olsi Rama, që e njihte në distancë, dhe çfarë e lidh me këtë person?

Kush janë personat e paidentifikuar në dosje?"

Gjithashtu, Gazment Bardhi tha se kjo çështje nuk është as e gjykuar dhe as e hetuar në mënyrë të plotë nga Prokuroria. Kjo dosje ka mbetur në sirtar, e mbuluar me pluhur. Për këtë dosje nuk ka asnjë përfundim.

Bardhi i është drejtuar Edi Ramës edhe me disa akuza, për censurë ndaj mediave:

"U jam referuar vetëm dokumenteve zyrtare. Rama ndaloi pothuajse të gjitha mediat (edhe ato kombëtare), të mos transmetonin fare dokumentet e bëra publike nga unë. Dhënia e informacioneve që prekin interesin publik duhen ngritur si shqetësim.

Çfarë e shqetësonte Edi Ramën në publikimin e dokumenteve?",- u shpreh Bardhi./ CNALajmet e fundit nga