LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS bojkoton Komisionin Hetimor/ Opozita zhvillon e vetme mbledhjen

3 Prill 2024, 13:52, Politikë CNA

PS bojkoton Komisionin Hetimor/ Opozita zhvillon e vetme mbledhjen

Pak më parë është zhvilluar mbledhja e Komisionit Hetimor për koncesionet në shëndetësi.

Deputetët e Partisë Socialiste nuk ishin prezentë në mbledhjen që drejtohej nga Albana Vokshi.

Megjithatë, kjo nuk e ndaloi opozitën të vijojë mbledhjen, e cila zgjati për vetëm 7 minuta.

Punimet e Komisionit nuk u transmetuan "live" nga Kuvendi, por ishte deputetja Ina Zhupa ajo e cila hyri "live" nëpërmjet rrjeteve të saj sociale.

Kjo ishte mbledhja e tretë e Komisionit Hetimor, ndërsa dy mbledhjet e para u shoqëruan me debate mes mazhorancës dhe opozitës./ CNA

Lajmet e fundit nga