LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi-Ramës: Hajde nesër në Kuvend, mos u fshih

3 Prill 2024, 15:25, Aktualitet CNA
Bardhi-Ramës: Hajde nesër në Kuvend, mos u fshih
Gazment Bardhi

Gazment Bardhi i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të shkojë nesër në Kuvend për interpelancën urgjente për çështjen "Xibraka".

Bardhi i kërkon Ramës të shkojë në Kuvend me dokumente dhe jo me thënie, pasi e ka detyrim kushtetues.

“Të vijë nesër në Kuvend me dokumente jo me thënie të Bardhit.

Të vijë dhe të përmbushë detyrimin kushtetues për interpelancën e nesërme.

Kemi vendosur t’i qëndrojmë kërkesës për interpelancë. Të mos fshihet, por të përgjigjet. Është informuar nga shërbime sekrete për këto dokumente./ CNA

Lajmet e fundit nga