LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Paralizohet" Kapshtica, dogana pothuajse bosh

3 Prill 2024, 09:40, Aktualitet CNA
"Paralizohet" Kapshtica, dogana pothuajse bosh
Pika dorganore e Kapshticës

Që prej orës 05:30 të mëngjesit të datës 2 prill dhe deri më 4 prill nuk do të ketë lëvizje, veç këmbësorëve pa bagazhe dhe emergjencat shëndetësore në pikën doganore të Kapshticës. 

Fluksi në këtë doganë ka rënë ndjeshëm, ndryshe nga dy ditë më parë ku pati radhë të gjata makinash. Mësohet se gjatë datës 2 prill kanë hyrë në tokën shqiptare 600 shtetas dhe kanë dalë 307 të tjerë. 

Fillimisht u lajmërua se do të kishte lëvizje 1 orë në çdo 3 orë, ndërsa më vonë u njoftua se do të bllokohet totalisht kalimi drejt Greqisë.

"Të paralizuara" janë edhe pikat e kalimit doganor Tri Urat, Përmet, dhe Qafë Botë, Sarandë. /CNA 

Lajmet e fundit nga