LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja "5D"/ Bardhi, thirrje SPAK-ut: Hetoni Erion Veliajn!

3 Prill 2024, 15:23, Politikë CNA
Dosja "5D"/ Bardhi, thirrje SPAK-ut: Hetoni Erion Veliajn!
Gazment Bardhi

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, në një konferencë nga selia blu, i bëri thirrje Prokurorisë së Posaçme që të hetojë kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, për dosjen "5D". 

"Është e pamundur për çdo mendje logjike, që 5 drejtorët kyç t'i çojë në një kompani të tyre dhe kryetari i bashkisë të jetë pa dijeni në këtë rast. Edhe nëse ka qenë pa dijeni ka detyrimin ligjor të kontrollojë çdo procedurë prokurimi. Apeli im dhe i grupit parlamentar të PD-së është që Prokuroria e Posaçme me guxim e paanësi të vërë para përgjegjësisë ata që janë përgjegjësit realë për vjedhjen e miliona eurove. Raste të ngjashme ndodhin në të gjitha bashkitë që drejtohen nga Partia Socialiste", u shpreh ai./CNA 

Lajmet e fundit nga