LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtëpia e fëmijërisë së Elvis Preslit del në ankand/ Çmimi fillestar 50. 000 dollarë

1 Korrik 2022, 21:04, Lifestyle CNA
Shtëpia e fëmijërisë së Elvis Preslit del në
Elvis Presley

Shtëpia e fëmijërisë së Elvis Preslit në Tupelo, Mississippi, e cila u la e braktisur dhe në një moment pritej të shkatërrohej do të dalë në ankand.

Kjo është shtëpia e vetme e fëmijërisë së Mbretit të "Rock and Roll"-it që ka dalë ndonjëherë në treg.

Shtëpia përbëhet nga tri dhomëa gjumi dhe ka një sipërfaqe rreth 1260 metar katrorë.

Ankandi vjen pas publikimit të filmit biografik të Baz Luhrman ‘Elvis’, i cili doli në kinema të premten me 26 qershor./ Përshtati në shqip CNA.al

 

Shtëpia e fëmijërisë së Elvis Preslit del në
Shtëpia e Elvis Preslit në ankand

Lajmet e fundit nga