LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koleksioni i kafshëve shtëpiake/ “Gucci” ka lançuar koleksionin e ri nga materialet bio

1 Korrik 2022, 21:08, Lifestyle CNA
Koleksioni i kafshëve shtëpiake/ “Gucci” ka lançuar
Qen i veshur me "Gucci"

Marka luksoze italiane, “Gucci”, e ka lançuar kampanjën e koleksionit më të ri për kafshët shtëpiake.

Produktet luksoze për kafshët shtëpiake fillojnë nga 180 dollarë dhe shkojnë deri në 7500 dollarë. Por e veçanta e këtyre produkteve është se ato janë krijuar nga materiale të ricikluara, organike dhe të qëndrueshme.

Mushama, pulovra, zinxhirë, rripa janë disa nga produktet e koleksionit.

Shtëpia e famshme e modës italiane po punon në eliminimin maksimal të përdorimit të gazit në të gjitha prodhimet.

Kështu, “Gucci” shndërrohet në një prej kompanive të pakta të modës që e kursejnë natyrën dhe e mbështesin biodiversitetin./ Përshtati në shqip CNA.al

Lajmet e fundit nga