LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spektakolare/ 78 përqind e shqiptarëve kundër Evi Kokalarit

28 Janar 2023, 18:24, Aktualitet CNA
Spektakolare/ 78 përqind e shqiptarëve kundër Evi Kokalarit
Evi Kokalari

Shqiptarja e amerikanizuar, Evis Kokalari, Evi Kokalari apo ndryshe Evi Angelakis, pak ditë më parë njoftoi shpalljen e partisë së saj të re.

Për ta parë se sa mbështetës, do të kishte Evi Angelakis, konservatorja e shekullit, publikuam një sondazh.

Pyetja për publikun ishte: A do e mbështesni partinë e re të Evis Kokalari-Angelakis?

Rezultatet janë spektakolare. Ajo që vihet re është më shumë se 78% e shqiptarëve nuk e duan dhe nuk do ta mbështesin partinë e saj të re.

Kështu, sipas të dhënave, 23% e votuesve, kanë votuar për po, 43% jo, 29% nuk vlen dhe nuk e di 6%.

Poll

Këto janë shifrat, janë votat e publikut, ku shumica e tyre shprehen qartazi se nuk do të mbështesin Evis Kokalarin, Evi Kokalarin apo Evi Angelakis.

Në fakt, ky nuk ishte një rezultat i papritur, pasi në deklaratat e saj ka qenë tejet kontradiktore.

Shumë herë është zotuar se do të largohet nga politika për të vazhduar jetën e saj në SHBA, por po aq herë është rikthyer, për të hedhur baltë dhe mllef mbi PD, FRPD, gratë demokrate, apo për të përçarë demokratët.

Por pavarësisht rezultateve, shpresojmë se këtë herë Kokalari nuk do të tërhiqet si herët e tjera, por vërtetë ta bëjë partinë e saj, megjithëse vështirë është të shohim deri në ditën që do të përgatisë firmat për të themeluar partinë sepse ishte bërë gati që ta bënte partinë për zgjedhjet lokale, por nuk mundi ta themelonte apo ta formonte ligjërisht pasi do të duhet të mbledhë disa mijëra firma e të tjera si këto./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga