Blindimi i PD/ Vjen paralajmërimi i fortë për Bashën: Nesër selia do jetë e demokratëve

7 Janar 2022, 10:22, Politikë CNA
Blindimi i PD/ Vjen paralajmërimi i fortë për Bashën:

Anëtarët e Komisionit të Rithemelimit të PD kanë mbërritur sot në selinë blu, por sërish nuk janë lejuar të futen brenda.

Pasi trokitën në dyer, sërish ata mbetën jashtë godinës, edhe pse duhej të mbanin një mbledhje.

Pas kësaj, ata kanë kaluar te dera e pasme e selisë, e cila po ashtu ka rezultuar e mbyllur.

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit të PD, Mimoza Hajdarmataj apeloi për pjesëmarrje masive në protestën e nesërme.

Ajo ka paralajmëruar se nesër demokratët nga gjithë Shqipëria do të jenë në selinë e PD, dhe do ta rikthejnë atë në shtëpinë e tyre.

?Duhet të ishte javë pune, duhet të kishim seli të hapur që të përgatitur aksionin kundër qeverisë Rama.

Demokratët nesër do vinë në seli dhe do t?ia kthejnë selinë vetes së vet, shtëpinë e tyre?-tha ndër të tjera Hajdarmataj.

Ndersa Minarolli tha se ?Është një rast unik, kur një parti në opozitë i mbyll dyert për mbështetësit e vet.

Kjo është një parti pa vizion dhe pa frymëzim. Prandaj është i nevojshëm rithemelimi.

Demokratët e kanë vendosur me votë, nesër do vijnë që të ekzekutojnë vendimin”./CNA.al

Lajmet e fundit nga