Mero Baze gjen alibinë për grupin paramilitar të Bashës

6 Janar 2022, 19:18, Politikë CNA
Mero Baze gjen alibinë për grupin paramilitar të Bashës

Pas blindimit të selisë së PD nga Lulzim Basha, dera është hapur vetëm për ?grupin e zjarrit? dhe jo për deputetët.

Me foto, u faktua se kush është në ambientet e brendshme të selisë. Janë njerëz me maska që janë të gatshëm për të nxitur provokime dhe dhunë. Por gazetari Mero Baze ka gjetur alibinë për grupin paramilitar të Bashës. Në një postim në rrjetin social Facebook, ai shkruan se kjo foto është shkrepur dy vite më parë, në kohën kur zhvilloheshin protesta kundër mbajtjes së zgjedhjeve vendore.

?Kjo foto është bërë dy vite më parë gjatë kohës së protestave kundër mbajtjes së zgjedhjeve lokale.

Shumë nga gratë budallaqe të PD që janë entuziasmuar nga kjo foto, nuk i njohin, se nuk kanë qenë në PD. Por këta të Berishës duhet t?i njohin. Nuk jam i qartë si është ndarë ky grupi tani, sa janë me Berishën dhe sa janë me Bashën, por atëhere ishin të gjithë të bashkuar.

Tani mos i dëshpëroni ?ushtarët? se dhe kështu boll i dëshpëruar dukej udhëheqësi i revolucionit sot dy ditë para sulmit mbi seli. Nuk e ka vetem nga Covidi?, shkruan me ironi Baze.

Por e vërteta është ndryshe. Kjo foto është realizuar sot në orën 12:00 të drekës. Një fakt është se para dy viteve nuk ka pasur maska anti-Covid, ashtu siç kanë qenë grupi i Bashës sot.

Plus aty është edhe pastruesja, që para dy vitesh ka tjetër model flokësh.

Madje, praninë e personave të tjerë brenda selisë e ka konfirmuar vetë sekretari i shkarkuar i PD Gazment Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga