Gazment Bardhi pranon bunkerizimin e PD

6 Janar 2022, 15:19, Politikë CNA
Gazment Bardhi pranon bunkerizimin e PD

Lulzim Basha ka marrë masa për të bunkerizuar Partinë Demokratike.

Por duke qenë se Basha është ?kryqëzuar? nga demokratët për uzurpim të partisë, kryetari i shkarkuar ka nxjerrë sërish Gazment Bardhin për tu justifikuar.

Sekretari i shkarkuar, në një dalje për media, pranon në mënyrë indirekte bunkerizimin, por për këtë fajëson ish kryeministrin Sali Berisha i cili ka thirrur në datën 8 janar protestën e rradhës.

?Është e qartë që kjo protestë e thirrur ka vetëm një qëllim që të bunkerizojnë PD siç është bunkerizuar Sali Berisha dhe familja e tij. Që prej 9 shtatorit kemni dëgjuar nga Sali Berisha mashtrime për halle personale.

U tha publikisht që firmat do hapne në mënyrë transparente, por në datën 11 në vend të transparencës u mbyllën dyert jo vetëm për ata që kërkonin të verifikonin firmat por edhe përfaqësues të medias?, tha Bardhi.

I pyetur nga mediat se nga kush derë hyn dhe del në seli, Bardhi shmangu përgjigjen.

?Se nga del Bardhi nga dera kryesore apo nga dera e pasme ka zero interes për opinionin publik?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga