“PD u shndërrua në bunker, ku janë futur kriminelë dhe vrasës”/ Berisha thirrje demokratëve

6 Janar 2022, 17:22, Politikë CNA
“PD u shndërrua në bunker, ku janë futur kriminelë dhe

Nga Gjirokastra, ku mori pjesë në festimet e 31 vjetorit të themelimit të PD, Sali Berisha ftoi demokratët në protestën e 8 janarit që do të mbahet para selisë blu.

Berisha tha se në 8 janar demokratët do të shkojnë në shtëpinë e tyre, ndërsa ka akuzuar edhe Lulzim Bashën se duke blinduar dyert e selisë, e shndërroi PD-në në bunker, ku janë futur kriminelë dhe vrasës.

Në datën 8 janar të gjithë së bashku, në një manifestim proteste, si në një festival, të shkojmë në shtëpinë tonë, në shtëpinë e demokratëve, të zbatojmë vendimin e 44 mijë anëtarëve të PD. Të cilin peng Basha nuk do që ta njoh. Është detyrë, mision. Në vend të kësaj në histori turpi, më të turpshmen, si në romanet e Markezit, apo si dikur në degët e punëve të brendshme të diktaturës hoxhiste, ka tre javë që ve blinde e brava dhe ka shndërruar tempullin tonë, tempullin e demokratëve shqiptarë në një ndërtesë burg, bunker, për punonjësit e saj. Në një ndërtesë të cilën futen banditë, vrasës, kriminelë, me emër dhe mbiemër, por nuk futen dot deputetët e PD, nuk futen dot zyrtarët e saj. Shpiku një lloj si Enveri, derën e kryetarit, nga e cila mund të futet vetëm Lulzim Brava për çështje sigurie dhe asnjë tjetër“, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga