Me kapuç të zinj në kokë/ “Grupi i zjarrit” gati për provokim dhe dhunë në selinë e PD

6 Janar 2022, 15:48, Politikë CNA
Me kapuç të zinj në kokë/ “Grupi i zjarrit”

Në bunkerin që ka krijuar Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi nuk ka një derë të hapur për demokratët e vërtetë, për deputetët e PD dhe për këdo që e do partinë.

Në bunkerin e Bashës ka vend vetëm për persona me maska.

Pastruesja që quhet Donika, që ka 100 vjet në PD dhe u çon kafe dhe ujë personave që janë brenda selisë me kapuçë të zinj.

Por pyetja që lind është se deputetët e PD nuk futen dot në seli, atëherë si kanë hyrë këta persona?

Mesa duket bunkeri i Bashës dhe Gazit paska zyra për “grupin e zjarrit” që rrijnë në gatishmëri për të nxitur dhunë dhe provokuar.

Në foto duket qartë se kush po nxit përplasje mes demokratëve, grupi që është ngritur për mbrojtjen e karriges.

Një grup i armatosur mercenarësh janë të gatshëm të vrasin demokratët./CNA.al

Lajmet e fundit nga