Zbulohen fotot e Lulzim Bashës me Myftar Lumneshin

6 Janar 2022, 15:52, Politikë CNA
Zbulohen fotot e Lulzim Bashës me Myftar Lumneshin

Sekretari i shkarkuar i PD, Gazment Bardhi ka hedhur akzua ndaj ish kryeministrit, Sali Berisha duke thënë se ky i fundit shoqërohej nga persona me precedent kriminalë në Mbretërinë e Bashkuar.

Bardhi tha se njëri prej këtyre personave quhej Myftar Lumneshi trafikant drog që shoqëron Sali Berishën.

Pyetje: Keni deklaruar se persona me rekorde kriminale, të dënuar në Britaninë e Madhe, pjesë e grupit kriminal B9 janë parë në oborrin e selisë. Mund të na thoni emra ju lutem?

Gazment Bardhi: Po, shoqëruesi i Sali Berishës, Myftar Lumneshi. Faleminderit!, deklaroi Bardhi para mediave. 

Por ky shtetas rezulton të jetë një mik familjar dhe një nga njerëzit më të afërt të  Lulzim Bashës dhe kjo duket edhe nga fotot e siguruara më poshtë.

Lajmet e fundit nga