“Blindoi dyert e selisë dhe thirri mercenarë të armatosur”/ PPE “shuplakë” Bashës

7 Janar 2022, 09:15, Politikë CNA
“Blindoi dyert e selisë dhe thirri mercenarë të

Partitë Popullore Europiane kanë reaguar në lidhje me situatën në PD, dhe blindimin e dyerve të selisë bli.

Forumi i Gruas së Partive Popullore Europiane, simotër e Partisë Demokratike në Shqipëri i ka dhënë një ?shuplakë? të fortë Lulzim Bashës, ndërsa dënon veprimet e tij.

Duke postuar pamjet nga brenda selisë së blinduar, me anë të një reagimi në rrjetet sociale, Forumi i Gruas së PPE i bën thirrje Bashës që të ndalë këtë sjellje ndaj anëtarëve të PD dhe të respektojë vullnetin e tyre.

?Basha ka vendosur dyer dhe dritare të blinduara, ka thirrur mercenarë të armatosur që i përdorin kundër anëtarëve të PD-së; Duhet ta ndalë, të sillet si demokrat dhe të respektojë vullnetin e anëtarëve! Shqipëria meriton një opozitë të besueshme? – thuhet në reagimin e Forumit të gruas së Partive Popullore Europiane./CNA.al

Lajmet e fundit nga