Deputeti ftesë publike Bashës/ ‘Ejani në protestën e 8 janarit’

6 Janar 2022, 19:53, Politikë CNA
Deputeti ftesë publike Bashës/ ‘Ejani në protestën e 8

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi i ka bërë ftesë publike kryedemokratit Lulzim Basha që të marrë pjesë në protestën e 8 janarit, ndërsa shtoi se shumë shpejt duhet të nisë puna për zgjidhjen e ngërçit në këtë parti.

I ftuar në emisionin ?Frontline? Baçi tha se situata brenda kësaj partie zgjidhet përmes votës.

?Shkuam për të hyrë te zyra, por ishin mbyllur. Kur hymë një herë e gjetëm me karrige, njëherë pa karrige. Këtë herë ishte izoluar. Aty kishin izoluar dhe xhamat. Ishte paradoks, pasi nuk kishin pse t?i bënin punimet në këtë fillim vit.
Anëtarësia e PD në 8 janar do të shoqërojë Komisionin e Rithemelit për të filluar punë në zyrat e partisë. Ftoj kolegët që të vijnë atje. Ftoj dhe Bashën, që të jetë i pranishëm, që të nisë puna. Kjo situatë brenda partisë zgjidhet përmes votës. Nëse nuk vjen në funksion vota, s?do e zgjidhim këtë situate?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga