Floriana Garo thirrje deputetëve/ Distancohuni nga aventurat e Lulzim Bravës

6 Janar 2022, 20:13, Politikë CNA
Floriana Garo thirrje deputetëve/ Distancohuni nga aventurat e Lulzim

Drejtoresha e Komunikimit të Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo ka reaguar për pamjet ku u shfaqën një grup personash të cilët ishin të mbuluar me fytyrë dhe me kapuçë të zinj brenda ambienteve të selisë së PD-së.

Në postimin e saj Garo akuzon Bashën se po e mbush selinë me njerëz të armatosur dhe dyer të blinduara me shpresën se do mund të ndalë vullnetin e demokratëve të shprehur qartë në Kuvendin e 11 dhjetorit e më pas në referendumin historik të 18 dhjetorit.

Postimi i plotë i Floriana Garos:

Dy dite nga protesta e demokrateve per te çliruar Partine Demokratike nga pengu i Edi Rames, foto te publikuara ne media tregojne qarte se Lulzim Brava po e mbush seline me njerez te armatosur dhe dyer te blinduara me shpresen se do mund te ndale vullnetin e demokrateve te shprehur qarte ne Kuvendin e dt 11 Dhjetor e me pas referndumin historik te dt 18 Dhjetor.

Edi Rama dhe pengu i tij Lulzim Brava kerkojne me kete perpjekje te fundit te vendosin  dhunen e pakices mbi vullnetin e lire te shumices e te shkaterrojne keshtu pluralizmin politik ne Shqiperi.  Kjo eshte e pashprese!

U bejme thirrje deputeteve te Partise Demokratike te distancohen nga aventurat paramilitare te Lulzim Braves qe u mbyll dyert deputeteve dhe demokrateve duke blinduar brenda selise bandite te armatosur.

Ne dt 8 Janar demokratet do ndahen pergjithmone nga opozita e korruptuar e Lulzim Braves dhe nga pazaret e tij me Edi Ramen ne kurriz te sakrificave te tyre! Ne dt 8 Janar demokratet do ndahen perfundimisht nga nje individ qe shet kontributin dhe sakrificat e tyre per koncesione dhe favore personale nga pushteti!

Nuk ka brave, dere te blinduar apo bandite me apo pa maska qe do mund te perballen me vullnetin e demokrateve te lire!

Ne dt 8 Janar fillojme rrugetimin drejt fitores!

 

Lajmet e fundit nga