Basha flet nga televizioni i inceneratorëve

6 Janar 2022, 20:56, Politikë CNA
Basha flet nga televizioni i inceneratorëve

Lulzim Basha, ashtu edhe si herët e tjera, doli dhe foli nga ekrani i ortakëve të inceneratorëve.

Një nga aferat më të mëdha korruptive në 31 vitet e demokracisë, inceneratorët kanë gjetur mbështetje nga politika, si dhe kanë shtrirë tentakulat në media.

Deri tani, për këtë aferë është arrestuar ish ministri i LSI Lefter Koka, si dhe janë shpallur në kërkim ortakët Stela Gugallja dhe Klodian Zoto.

CNA.al, me prova dhe fakte po nxjerr në dritë edhe pagat e majme që kanë dhënë nga inceneratorët për mediat kryesore në vend./CNA.al

Dokumenti-Si dhe sa është paguar Endrit Habilaj i Top Channel dhe Gazetës Shqip nga inceneratorët/ Zbulohen faturat me shuma të majme

Miliona për ?mercenarët mediatikë?/ Zbardhen pagesat e inceneratorëve për Baton Haxhiun

DOKUMENTI-Inceneratorët ?blenë? edhe Irfan Hysenbelliun/ Qindra milionë lekë për kompanitë e tij

Lajmet e fundit nga