Basha “bie me këmbët e tij brenda”/ Deklaratat kontradiktore për grupin “B9”

6 Janar 2022, 20:30, Politikë CNA
Basha “bie me këmbët e tij brenda”/ Deklaratat

Lulzim Basha prej disa kohësh ka nisur të akuzojë persona të ndryshëm, si njerëz me precedent kriminalë, trafikantë droge të shpallur non-grata në Mbretërinë e Bashkuar, pjesë e organizatës kriminale B9.

Por sot ka nisur të ?bjerë me këmbët e tij brenda?. I ftuar në emisionin Open, i pyetur se kush janë këta persona të grupimit ?B9?, ai shmangu përgjigjen duke mos dhënë asnjë emër konkret.

Duke shmangur përgjigjen, Basha justifikohet se nuk është nxjerrja e emrave thelbi i diskutimit, ndonëse çdo ditë nxjerrë të vetët për të ngritur këto alibi. Pra deklaratat e tyre duket që kanë qenë të pavërteta dhe të pabaza.

Ka pasur disa të tillë në oborrin e PD dua ta izoloj këtë grup njerëzish nga demokratët që i kam pasur në krah. Unë i kam siguruar se jam i gatshëm ti dëgjoj për të adresuar shqetësimet e tyre. Ka një grup të vogël, ku dera u thye nga një person i dënuar. Zoti Bardhi nxorri emrin e një tjetër personi që është në grupin e ?B9?. Me një politikan mund të bëjnë foto shumë njerëz. Diferenca është cili politikan i përdor kriminelët. Këta njerëz i përdor Sali Berisha. Emrat i keni aty, nuk është ky thelbi. Këto janë punë të gjykatave për ti faktuar. Është bërë bajat na thoni emrat. Thelbi është se ka një pakicë që po keqpërdoret nga Sali Berisha për hallet personale të tij. Këta njerëz nuk do ti imponohen më kurrë PD“, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga