LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Messi befason me fjalët pasi fitoi "Topin e Artë": E meritonte Levandovski!

30 Nëntor 2021, 08:42, Sport CNA
Messi befason me fjalët pasi fitoi "Topin e Artë": E

Lionel Mesi ka fituar ?Topin e Artë? të shtatë në karrierë duke u konfirmuar si më i miri i të gjitha kohërave.

Por ajo çka ka habitur, ishte deklarata e argjentinasit në momentin e marrjes së çmimit ku tregoi përulësi ndaj rivalit direkt Robert Levandovski duke u shprehur:

??Levandovski e meritoi ta fitonte Topin e Artë këtë vit, por kombëtarja ka peshuar shumë në këtë çmim. Shpresoj ta fitojë vitin tjetër. Nuk e di dhe sa vite me kanë mbetur në futboll, por shpresoj të fitoj dhe një tjetër trofe pasi është mjaft emocionuese??.

Deklarata ka marrë kritika pasi Levandovski nuk mund të kalojë të njëjtin sezon si këtë aktual, dhe nuk mund t?i vijë më mundësia të fitojë Topin e Artë.

Lajmet e fundit nga